ד״ר ליהי שגיא

רופאה מומחית למחלות אף אוזן גרון, ראש צוואר, ומנתחת. סיימה את התמחותה במרכז הרפואי אסף הרופא.

ד״ר שגיא מאמינה שתחילת הרפואה השלמה הינה קודם כל במניעת המחלה, באורח חיים בריא ונכון, ובשילוב המנצח של ראיה, הקשבה, והבנה של האדם הבא לבקש את העזרה.
אבחנה מדויקת של הבעיה והתלונה חשובה ביותר והיא הבסיס למתן מענה נכון ומדויק.
הפגישה כוללת בדיקת ראש צוואר מלאה, אנדוסקופיה, ושימוש במיקרוסקופ בהתאם לצורך. 

להשלמת האבחנה אנו מפנים לבדיקות נוספות כמו בדיקת שמיעה, טימפנומטריה, בדיקות דם, אולטרא-סאונד או הדמיה נוספת.

 

בנוסף, מומלץ להתייעץ עם מומחים בתחומים נוספים על מנת להגיע יחדיו לאבחנה והפתרון הנכונים ביותר.

חשוב לזכור שלעיתים הפתרון הינו פשוט ומיידי, לעיתים יש צורך בטיפול תרופתי, ממושך יותר או פחות, ולעיתים יש צורך בטיפול ניתוחי.

טיפול ניתוחי הינו לרוב טיפול דפניטיבי המקנה למטופל תחושת “שחרור” מיידית מבעייתו, אך יחד עם זאת יש להדגיש את חשיבות ההכנה שלפני הניתוח, הטיפול התומך במקביל לניתוח, והמעקב הצמוד שלאחריו. טיב הטיפולים הנלווים וה”ידע” שאותו מקבל המטופל להמשך חיים בריאים הם השחרור האמיתי.

ד״ר שגיא מטפלת בכל הגילאים - ילדים ומבוגרים כאחד.

 

  • אבחון ומניעה של דלקות האוזן בילדים ובמבוגרים, והטיפול בהן. הטיפול כולל את ניתוח הכפתורים הפשוט וניתוח המסטואיד המורכב יותר, ושחזור עור התוף במקרים של נקב קבוע בעור התוף (פלסטיקה של עור התוף). 

  • אבחון ומניעה של מחלות האף והסינוסים, והטיפול בהן. הטיפול הניתוחי כולל את ניתוח האף האנדוסקופי, כריתת אדנואידים, תיקון המחיצה והקטנת הטורבינות - לשיפור הנשימה האפית.

  • ניתוח פלסטי של האף - שיפור אסתטי של מראה האף.

  • אבחון ומניעה של התסמונת הדום נשימתית - מהקלה ועד החמורה, והטיפול בה על כל שלביו. (עם דגש על ניסיון עיקש להימנע מהטיפול הניתוחי במקרה זה!

  • טיפול במחלות הלוע ובית הבליעה (״הגרון״) - דלקות שקדים, מחלות של מיתרי הקול, צרידות, שיעול טורדני ומתמשך, צרבות - והתערבות כירורגית במידת הצורך.

  • ניתוח לכריתת בלוטת התריס ויותרת התריס (בשילוב עם ייעוץ אנדוקרינולוגי ורדיולוגי לקביעת הצורך בניתוח וסוג הניתוח המתאים).
     

ד״ר שגיא נותנת מענה לילדים עם בעיות בהתפתחות הקשורות למערכת אף אוזן גרון.

חשוב להדגיש את הפרעת הקשב והריכוז אשר לה יכול להיות קשר עקיף לירידה בשמיעה או קושי בנשימה אפית (אדנואידים מוגדלים).

יש להשלים בירור מלא כדי להגיע להחלטה על דרכי טיפול ופתרונות מתאימים.

דר’ שגיא מאמינה בראיית התמונה השלמה ובשיתוף פעולה פורה בין תחומי הרפואה השונים - טיפוליים ומניעתיים כאחד - ועובדת בשיתוף פעולה עם מטפלים נוספים הנותנים מענה בתחומים חשובים אלו. בעבודתה היא משלבת את תחום האוסטאופתיה.

אני מאמינה שבסופו של דבר “כל אדם הינו הרופא של עצמו”. האחריות לריפוי על החולה, וזאת בעזרת עבודה על גוף, נפש ורוח.

אני נמצאת פה כדי לתת מענה פיזי ומיידי לתחלואה חריפה ודחופה, בין אם היא טיפולית שמרנית ובין אם היא ניתוחית. בד בבד חשוב לעזור למטופל להבין את שורש הבעיה וכיצד עליו להמנע מבעיות דומות בעתיד. זאת ניתן לעשות לא רק בעזרת הרפואה הקובנציונאלית והמתקדמת אלא גם בעזרת תזונה נכונה ואבחון/הכוונה מתחום האוסטאופתיה.